1021703
Berndt Friberg
(1899-1981)
Berndt friberg, vas och skål, stengods, gustavsberg studio, vasen signerad

BERNDT FRIBERG, vas och skål, stengods, Gustavsberg studio, vasen signerad.

Vas med brun harpälsglasyr. Signerad Friberg samt med studiohanden och årsbokstaven J. Höjd 9 cm. Skål med ljusgrön harpälsglasyr. Etikettmärkt. Längd 10,5 cm.

Obetydligt ytslitage.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
2 000
186
207
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
26 maj 2018 9:15
2 000 SEK
26 maj 2018 9:15
1 900 SEK
26 maj 2018 9:14
1 800 SEK
26 maj 2018 9:14
1 700 SEK
26 maj 2018 9:14
1 600 SEK