1043970
POUL KJAERHOLM, fåtölj, "PK31", troligen E Kold Christensen, Danmark.
Poul kjaerholm, fåtölj, "pk31", troligen e kold christensen, danmark

Skinnklädd. Underrede i kromat stål. Märkt. Sitshöjd ca 38 cm.

Ställvis omfattande slitage. Mindre skador. Senare klädda dynor. Delvis senare skruvar. Några knappar saknas.

Slutpris
12 000
1 125
1 249
Utropspris
20 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
13 jun 2018 17:26
12 000 SEK
8 jun 2018 14:25
10 000 SEK