1049947
Pablo Picasso
(1881-1973)
50
50

PABLO PICASSO, etsning och akvatint, signerad och numrerad 40/50.

"Le Sculpteur", Ur: Sable Mouvant, 1965. Med Richard de Bas vattenstämpel. Utgiven av Galerie Louise Leiris, Paris. Plåtstorlek 38 x 27,5 cm.

Ej examinerad ur ram. Mindre gulnad. Vågigt papper. Inga synliga skador.

Bloch 1196.

Övrigt

Tryckt av atelje Crommelynck, Paris.

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
38 000
3 547
3 926
Utropspris
30 000 SEK
Budhistorik (24 bud)
16
25 maj 2018 15:50
38 000 SEK
15
25 maj 2018 15:49
37 000 SEK
16
25 maj 2018 15:47
36 000 SEK
14
25 maj 2018 15:47
35 000 SEK
16
25 maj 2018 15:47
35 000 SEK