1053065
Alvar Aalto
(1898-1976)
Alvar aalto, bord, artek, 1900 talets senare hälft

ALVAR AALTO, BORD, Artek, 1900-talets senare hälft.

Teak, holkben. Höjd 73 cm, diameter 127 cm, iläggsskiva 56 cm.

Åldersrelaterat slitage. Repor. Stötmärken i iläggsskivan.

Slutpris
570
6 079
633
Utropspris
700 EUR
Budhistorik (11 bud)
10 jun 2018 19:01
570 EUR
10 jun 2018 18:27
550 EUR
10 jun 2018 18:27
550 EUR
6 jun 2018 18:16
520 EUR
6 jun 2018 18:15
500 EUR