1055829
Berndt Friberg
(1899-1981)
Berndt friberg, 2 st, vaser, stengods, gustavsberg, signerade

BERNDT FRIBERG, 2 st, vaser, stengods, Gustavsberg, signerade.

Med studiohanden. En med grön glasyr och en med gråblå. Höjd 7,5- 18 cm.

Smärre slitage. Mycket liten glasyrspricka på den gröna vasens mynning.

Slutpris
4 100
384
427
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
9 jun 2018 16:28
4 100 SEK
9 jun 2018 16:28
4 000 SEK
9 jun 2018 16:24
3 400 SEK
9 jun 2018 16:24
3 200 SEK
8 jun 2018 17:47
2 200 SEK