1056267
Paavo Tynell
(1890-1973)
Paavo tynell, taklampa, modell 9068, 'tähtitaivas' (stjärnhimmel), 1950 tal

PAAVO TYNELL, TAKLAMPA, modell 9068, 'Tähtitaivas' (Stjärnhimmel), 1950-tal.

Svart samt vitlackerad metall, vitt galler. Matterat glas. 40x40 cm, höjd 24 cm

Renoverad. Nytt glas. Smärre slitage. Repor.

Slutpris
640
6 857
709
Utropspris
800 EUR
Budhistorik (16 bud)
23 maj 2018 13:51
640 EUR
23 maj 2018 13:51
620 EUR
23 maj 2018 13:50
600 EUR
23 maj 2018 13:50
580 EUR
23 maj 2018 13:50
560 EUR