1056529
Anna-Lisa Thomson
(1905-1952)
Anna lisa thomson, vas, lergods, upsala ekeby, 1900 talets mitt

ANNA-LISA THOMSON, vas, lergods, Upsala-Ekeby, 1900-talets mitt.

Reliefdekor av sjöväxter, fiskar och stjärnor. Ej märkt. Höjd ca 32 cm.

Tillverkningsdefekter, märken. Smärre fotringsnagg.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Värderare klassiskt konst 1800/1900-tal
+46 (0)739 40 08 16

Slutpris
2 700
252
279
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (21 bud)
11 jun 2018 11:37
2 700 SEK
8
11 jun 2018 11:36
2 500 SEK
11 jun 2018 11:36
2 500 SEK
8
11 jun 2018 7:04
2 200 SEK
11 jun 2018 7:04
2 000 SEK