1058622
Joan Miró
(1893-1983)
300
300

JOAN MIRÓ, efter, färglitografi, signerad och numrerad 274/300

"Une femme", 1958. Utgiven av Galleri Maeght, Paris med deras blindstämpel. Bildstorlek 46 x 37,5 cm, bladstorlek 64,8 x 47,6 cm (Arches).

Ej examinerad ur ram. Gulnad. Fläckar/Flertalet större fläckar.

Maeght 1712.

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Slutpris
20 000
1 870
2 068
Utropspris
25 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
14 jun 2018 10:13
20 000 SEK
13 jun 2018 15:21
19 000 SEK
13 jun 2018 15:19
18 500 SEK
11 jun 2018 10:15
18 000 SEK
11 jun 2018 10:15
17 000 SEK