1059798
CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, fåtölj, "Rialto", Puunveisto Oy - Träsnideri Ab, 1900-talets mitt.
Carl gustaf hiort af ornÄs, fåtölj, "rialto", puunveisto oy   träsnideri ab, 1900 talets mitt

Stomme av teak, armstöd samt rygg med flätat skinn, lösa sitt och ryggdynor, sitthöjd ca 38 cm

Slitage. Skador. Nagg. Märken. Repor. Sits förstärkt med plywood. Nedsutten stoppning.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Slutpris
14 500
1 356
1 499
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (34 bud)
12 jun 2018 22:11
14 500 SEK
12 jun 2018 20:23
14 000 SEK
12 jun 2018 20:23
13 500 SEK
12 jun 2018 20:23
13 000 SEK
12 jun 2018 20:22
12 500 SEK