1059806
Alvar Aalto
(1898-1976)
Alvar aalto, pall, "x600", artek, finland

ALVAR AALTO, pall, "X600", Artek, Finland.

tre ben med solfjäderformat benfäste. Diameter ca 40 cm, höjd ca 45 cm. Stämplad Artek.

Repor. Slitage.

Slutpris
5 710
535
594
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (23 bud)
9
11 jun 2018 19:02
5 710 SEK
8
11 jun 2018 19:02
5 510 SEK
8
11 jun 2018 18:46
5 401 SEK
11 jun 2018 18:46
5 201 SEK
8
11 jun 2018 18:45
5 001 SEK