DesignDuka med stil
1053205
Berndt Friberg
(1899-1981)
Berndt friberg, tekanna, stengods gustavsberg studio

BERNDT FRIBERG, tekanna, stengods Gustavsberg studio.

Brun harpälsglasyr. Handtag av rotting. Signerad Friberg samt mned studiohanden och årsbokstaven c. Höjd 19 cm iklusive handtag.

Obetydligt ytslitage. Smärre märken. Lock saknas.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
350
33
36
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (2 bud)
20 jun 2018 13:12
350 SEK
15 jun 2018 20:01
300 SEK