1055535
FAT och VASER, 2 st, porslin, Japan 1800-talets slut.
Fat och vaser, 2 st, porslin, japan 1800 talets slut

Dekor i imari. Fat med konturerad kant, diameter 21 cm.
Urnformade vaser, höjd 12 cm.

Glasyrmistor. Den ena vasen med krackelyr och hårfina sprickor. Slitage.

Nan Jarjis
Nan Jarjis

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
35
376
39
Utropspris
150 EUR
Budhistorik (2 bud)
20 jun 2018 17:34
35 EUR
20 jun 2018 11:01
30 EUR