1057462
Alf Wallander
(1862-1914)
Alf wallander, ytterfoder, flintgods, jugend, rörstrand, 1900 talets början

ALF WALLANDER, Ytterfoder, flintgods, jugend, Rörstrand, 1900-talets början.

Polykrom reliefdekor av fiskar. Diameter 28, höjd 23 cm.

Krackelyr. Sprickor. Missfärgningar.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
1 850
172
191
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (13 bud)
21 jun 2018 12:49
1 850 SEK
21 jun 2018 12:49
1 750 SEK
21 jun 2018 12:47
1 700 SEK
21 jun 2018 12:47
1 600 SEK
21 jun 2018 12:40
1 100 SEK