1060717
FAT, porslin, Genroku, Japan, 1700-tal.
Fat, porslin, genroku, japan, 1700 tal

Dekor av landskap, blommor och bladverk. Diameter 54 cm.

Ytskikt med slitage. Glasyrmistor. Repor.

Anna Heathcote-Ball
Anna Heathcote-Ball
Värderare (föräldraledig)
+46 (0)760 52 23 55

Slutpris
10 500
985
1 093
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (25 bud)
11
26 jun 2018 14:54
10 500 SEK
10
26 jun 2018 14:54
10 100 SEK
10
26 jun 2018 14:53
10 000 SEK
11
26 jun 2018 14:53
9 800 SEK
11
26 jun 2018 14:51
9 700 SEK