1061984
TALLRIKAR, 2 st, porslin, Kina, 1800/1900-tal.
1900 tal
1900 tal

Dekor i underglasyrblått med utsparade reserver med pojkar och blommor. Diameter 23 cm. Dekor av trädgårdsklippa och blommande grenar i underglasyrblått och järnrött. diameter 22 cm.

Nagg. Den blåvita med spricka.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Värderare klassiskt konst 1800/1900-tal
+46 (0)739 40 08 16

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
605
56
63
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (4 bud)
23 jun 2018 19:47
605 SEK
23 jun 2018 19:47
555 SEK
23 jun 2018 12:41
350 SEK
22 jun 2018 21:04
300 SEK