1062634
Björn Wiinblad
(1918-2006)
BjÖrn wiinblad, uppsatsskål, keramik, danmark, daterad  90

BJÖRN WIINBLAD, uppsatsskål, keramik, Danmark, daterad -90

I form av stående flicka med blomstrande hår, målad dekor i blått och svagt rosa. Höjd 31 cm.

Obetydligt ytslitage.

Johanna Graflund
Johanna Graflund
Värderare, biträdande klockspecialist
+46(0)704-557104

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
4 000
375
416
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (17 bud)
26 jun 2018 13:11
4 000 SEK
21 jun 2018 23:36
3 800 SEK
21 jun 2018 16:09
3 600 SEK
21 jun 2018 16:09
3 500 SEK
21 jun 2018 16:08
3 400 SEK