1063028
TENNFÖREMÅL, fyra delar, 1800-tal.
TennfÖremÅl, fyra delar, 1800 tal

Djupt fat av Pehr Johan Mattsson, Mariestad tidigt 1800-tal, diameter ca 34. Två fat av Johan Fredric Werrenrath, Lund, 1800-talets slut, diameter ca 37 vardera. Värmare / ställ, ostämplad, diameter ca 19,5 cm.

Skador och lagningar.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
300
28
31
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (1 bud)
20 jun 2018 18:58
300 SEK