DesignDuka med stil
1063809
SVEN ARNE GILLGREN, 304 delar, rostfritt stål, "Ranka", Gense, 1900-talets andra hälft.
Sven arne gillgren, 304 delar, rostfritt stål, "ranka", gense, 1900 talets andra hälft

26 gafflar, längd 18 cm.
24 knivar, längd 20 cm.
26 skedar, längd 18 cm.
26 fiskgafflar, längd 17 cm.
27 fiskknivar, längd 19 cm.
18 smörgåsgafflar, längd 16 cm.
26 smörgåsknivar, längd 18 cm.
33 tårtgafflar, längd 15 cm.
33 tårtknivar, längd 16 cm.
15 dessertskedar, längd 16 cm.
10 skedar, längd 15 cm.
18 kaffeskedar, längd 12 cm.
15 smörgåsknivar, längd 15 cm.
Tre serveringsskedar, längd 22 cm.
En såsslev, längd 17 cm.
En soppslev, längd 28 cm.
Två mindre skålar, diameter 10, höjd 4,5 cm.

Slitage. Ställvis anlupna. Kniv med skada.

Slutpris
10 000
938
1 041
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (23 bud)
21 jun 2018 15:18
10 000 SEK
21 jun 2018 15:18
10 000 SEK
21 jun 2018 15:18
9 200 SEK
21 jun 2018 15:18
9 000 SEK
21 jun 2018 15:16
8 200 SEK