DesignDuka med stil
1063846
Raija Uosikkinen
(1923-2004)
Raija uosikkinen, mockakoppa, 12 st, porslin, "leila", arabia, finland 1900 talets andra hälft

RAIJA UOSIKKINEN, mockakoppa, 12 st, porslin, "Leila", Arabia, Finland 1900-talets andra hälft.

Flerfärgad dekor i blåtoner, förgylld insida. Höjd 6,5 cm.

Slitage. Repor.

Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
2 600
243
269
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (22 bud)
20 jun 2018 14:18
2 600 SEK
20 jun 2018 14:18
2 500 SEK
20 jun 2018 11:46
2 400 SEK
20 jun 2018 9:45
2 200 SEK
20 jun 2018 9:45
2 000 SEK