Silver BestickDuka med stil
1064255
Silverbestick, 58 delar, "Chippendale".
Silverbestick, 58 delar, "chippendale"

18 matgafflar (21 cm). 12 matknivar med skaft i rostfrittstål (25 cm). 3 matskedar(22 cm). 3 skedar (18-21 cm). 10 dessertskedar (18 cm). 10 teskedar (12 cm). 2 smörknivar (16,5 cm). GAB samt CGH 1900-talets första hälft. ca 2860gr.

Åldersrelaterat bruksslitage.

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
4 800
450
500
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
24 jun 2018 15:25
4 800 SEK
24 jun 2018 15:25
4 600 SEK
20 jun 2018 14:26
4 400 SEK
20 jun 2018 14:26
4 200 SEK
15 jun 2018 23:11
4 000 SEK