1064442
VASER, ett par, porslin, Kina, 1800-tal.
Vaser, ett par, porslin, kina, 1800 tal

Cylindriska. Dekor i järnrött, blått och grönt med bladverk. Höjd 28 cm.

En med lagad mynning. Bruksslitage.

Slutpris
656
61
68
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
26 jun 2018 15:52
656 SEK
26 jun 2018 15:52
611 SEK
26 jun 2018 11:54
606 SEK
26 jun 2018 11:54
556 SEK
25 jun 2018 22:31
505 SEK