Duka med stil

Vintageföremål för en personlig dukning

GLASSERVIS, 82 delar, 1900-talets andra hälft.
Slutpris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFA, rotting, 1900-talets mitt.
Slutpris
2 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJER, ett par, rotting, 1900-talets mitt.
Slutpris
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Slutpris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅLAR, ett par, porslin. Kina, 1900-tal.
Slutpris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PRAKTFAT, porslin. Japan, 1900-tal.
Slutpris
2 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, mässing 1700-tal.
Slutpris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TALLRIKAR, 6 st, porslin, Kina, Qianlong 1736-1795.
Slutpris
1 601 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KUDDAR, 6 st, modern tillverkning av äldre mattor.
Slutpris
1 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BESTICK ca 123 dlr "Atena" nysilver.
Slutpris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, slätväv, ca 303 x 248 cm.
Slutpris
7 000 SEK
Utropspris
9 000 SEK
TALLRIKAR, 3 st, Kina Qianlong (1736-95) porslin.
Slutpris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK