1077039
Wilhelm Kåge
(1889-1960)
Wilhelm kÅge, fat, stengods, "farsta", gustavsberg studio.

WILHELM KÅGE, fat, stengods, "Farsta", Gustavsberg Studio.

Runt fat på sex fötter. Signerad Kåge Farsta samt djupstämplat med studiohanden samt Gustavsberg. Grönbrun glasyr. Diameter 26 cm.

Smärre slitage.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Slutpris
3 400
319
352
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
26 aug 2018 22:21
3 400 SEK
26 aug 2018 22:21
3 200 SEK
26 aug 2018 22:19
3 000 SEK
26 aug 2018 22:03
2 800 SEK
21 aug 2018 16:14
2 525 SEK