1077046
Wilhelm Kåge
(1889-1960)
Wilhelm kÅge, vas, stengods, "farsta", gustavsberg studio.

WILHELM KÅGE, vas, stengods, "Farsta", Gustavsberg studio.

Melerad glasyr. Signerad Kåge och djupstämplad med studiohanden samt Farsta Gustavsberg. Höjd 10 cm.

Obetydligt ytslitage.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Slutpris
2 600
244
269
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
26 aug 2018 22:29
2 600 SEK
26 aug 2018 22:29
2 400 SEK
26 aug 2018 22:29
2 400 SEK
26 aug 2018 20:53
2 200 SEK
18 aug 2018 17:39
2 000 SEK