1086567
SIXTEN SASON samt RALPH LYSELL, strykjärn, 3 st, 1940-1961.
Sixten sason samt ralph lysell, strykjärn, 3 st, 1940 1961

Strykjärn, Husqvarna Vapenfabrik, design Sixten Sason 1955.
Strykjärn, Husqvarna Vapenfabrik, utvecklad modell, ca 1961.
Strykjärn, Elektro -Helios. Design Ralph Lysell, 1940-tal.

Längd 20-23 cm

Ej funktionstestad. Smärre slitage.

Proveniens

Torbjörn Lenskog Design Collection.

Johanna Graflund
Johanna Graflund
Värderare, biträdande klockspecialist
+46(0)704-557104

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Inga bud
0
0
0
Utropspris
1 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (0 bud)