1090631
Carl Larsson
(1853-1919)
Carl larsson, etsning, signerad c.l. med blyerts. utförd 1917. etat 1. mycket sällsynt. "hugo tigerschiöld"

CARL LARSSON, etsning, signerad C.L. med blyerts. Utförd 1917. Etat 1. Mycket sällsynt. "Hugo Tigerschiöld".

Plåtstorlek 16 x 12 cm.

Ej examinerad ur ram. Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Privat samling.

Hjert & Hjert 107.

Pedro Westerdahl
Pedro Westerdahl
Specialist klassisk konst 1800/1900-tal
+46 (0)8 614 08 05

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
3 000
280
310
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
7 okt 2018 19:48
3 000 SEK
7 okt 2018 11:20
1 685 SEK
5 okt 2018 1:03
350 SEK
2 okt 2018 18:58
300 SEK