1126795
Josef Frank
(1885-1967)
Josef frank, serveringsvagn, modell 889, firma svenskt tenn, 1940-50-tal.

JOSEF FRANK, serveringsvagn, modell 889, Firma Svenskt Tenn, 1940-50-tal.

Mässing, skivor i spegelglas, höjd 59 cm, bredd 46 cm, längd 80 cm.

Slitage. Skador.

Proveniens

Hans Eklund, Stockholm.

Lena Rydén
Lena Rydén
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)70 778 35 71

Slutpris
16 000
1 502
1 662
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (28 bud)
11
27 jan 22:10
16 000 SEK
12
27 jan 15:53
15 500 SEK
10
27 jan 15:53
15 000 SEK
12
27 jan 15:53
15 000 SEK
10
27 jan 15:52
14 500 SEK