1120164
Josef Frank
(1885-1967)
Josef frank, tapetbok, norrköpings tapetfabrik, 1959.

JOSEF FRANK, tapetbok, Norrköpings Tapetfabrik, 1959.

22 tapetprover, mått 35 cm x 48 cm.

Ett försättsblad saknas. Slitage.

Proveniens

Torbjörn Lenskog Design Collection.

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60

Slutpris
1 560
146
162
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (23 bud)
14 dec 2018 13:59
1 560 SEK
14 dec 2018 13:59
1 500 SEK
14 dec 2018 13:59
1 450 SEK
14 dec 2018 13:59
1 350 SEK
14 dec 2018 10:48
1 201 SEK