1120207
CARL DEFFNER ESSLINGEN, coctailshaker, Tyskland 1920-30-tal.
Carl deffner esslingen, coctailshaker, tyskland 1920-30-tal.

Reliefdekor, överdrag av mässing. Märkt CDE, höjd ca 19 cm.

Smärre ytligt slitage.

Proveniens

Torbjörn Lenskog Design Collection.

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60

Slutpris
1 950
183
202
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (19 bud)
14 dec 2018 14:02
1 950 SEK
14 dec 2018 14:02
1 850 SEK
13 dec 2018 11:46
1 750 SEK
13 dec 2018 11:46
1 650 SEK
11 dec 2018 19:38
1 601 SEK