1114507
Sven Hansson
(1927-2014)
Sven hansson, olja på duk, signerad sven hansson och daterad 1965

SVEN HANSSON, olja på duk, signerad Sven Hansson och daterad 1965.

Blomsterstilleben. 93 x 53,5 cm.

Ytsmuts och slitage. Fläckar. Duken något vågig. Mindre krackelyrer.

Proveniens

Konstnärens familj.

Lovisa Törnsten
Göteborg
Lovisa Törnsten
Specialist konst, filialchef Göteborg
+46 (0)708 21 46 58

Slutpris
903
85
94
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
16 dec 2018 21:58
903 SEK
16 dec 2018 21:58
853 SEK
16 dec 2018 21:57
850 SEK
16 dec 2018 21:56
800 SEK
16 dec 2018 21:56
753 SEK