1156772
PORTRÄTTMEDALJONG, föreställande Johan Tobias Sergel, koppar och brons, empire, 1800-talets första hälft.
PortrÄttmedaljong, föreställande johan tobias sergel, koppar och brons, empire, 1800-talets första hälft.

Kopparplåt. Förgylld ram i brons. Diameter 10 cm. Monterad på träplatta 14,5 x 14,5 cm.

Obetydligt ytslitage. Senare montering på träplatta.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Värderare klassiskt konst 1800/1900-tal
+46 (0)739 40 08 16

Slutpris
4 800
445
495
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
20 sep 21:08
4 800 SEK
20 sep 21:08
4 603 SEK
20 sep 21:08
4 600 SEK
20 sep 21:08
4 400 SEK
20 sep 21:08
4 200 SEK