1156773
PORTRÄTTMEDALJONG, föreställande Carl Michael Bellman, empire, 1800-talets början.
PortrÄttmedaljong, föreställande carl michael bellman, empire, 1800-talets början.

Kopparplåt. Förgylld ram i brons. Diameter 10 cm. Monterad på träplatta 14,5 x 14,5 cm.

Obetydligt ytslitage. Senare montering på träplatta.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Värderare klassiskt konst 1800/1900-tal
+46 (0)739 40 08 16

Slutpris
5 001
462
509
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
20 sep 21:15
5 001 SEK
20 sep 21:15
4 900 SEK
20 sep 21:11
4 801 SEK
20 sep 21:07
4 601 SEK
20 sep 21:07
4 500 SEK