1165203
KANDELABRAR, för två ljus, ett par, Frankrike, 1800-talets början, empire.
Kandelabrar, för två ljus, ett par, frankrike, 1800-talets början, empire.

Förgylld brons. Kolonnformat skaft med figurer förreställande jaktgudinnan Diana och Apollo. Höjd 36 cm.

Ljusarmar med lagningar, dekordelar saknas. Pilbågar med skador.

Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37

Slutpris
13 100
1 211
1 334
Utropspris
15 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
8
20 sep 21:35
13 100 SEK
20 sep 12:44
12 600 SEK
20 sep 12:44
12 500 SEK
17 sep 20:21
12 000 SEK
15 sep 14:57
6 000 SEK