1169690
Alfons Karpinski
(1875-1961)
Alfons karpinski, olja på duk, signerad samt daterad 1942.

ALFONS KARPINSKI, olja på duk, signerad samt daterad 1942.

Vallmostilleben. 68 x 72 cm.

Mindre spridda färgbortfall.

Cecilia Berggren
Cecilia Berggren
Specialist grafik, klassisk konst 1800/1900-tal
+46 (0)8 611 69 32

Slutpris
22 000
2 041
2 270
Utropspris
25 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
20 sep 21:30
22 000 SEK
20 sep 21:29
21 500 SEK
20 sep 21:26
14 000 SEK
15 sep 12:14
13 500 SEK
12 sep 23:07
13 000 SEK