1175375
SÅSSNIPOR, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
SÅssnipor, ett par, kompaniporslin. qingdynastin, qianlong (1736-95).

Efter silvermodell. Dekor i underglasyrblått, med motiv av tranor i blommande trädgård. Längd 24 cm.

Slitage, glasyrnagg, bränningssprickor, mistor.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Slutpris
3 000
278
310
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
20 sep 1:20
3 000 SEK
18 sep 11:50
400 SEK
18 sep 1:12
350 SEK
14 sep 20:36
300 SEK