1175376
TERRIN med FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Terrin med fat, kompaniporslin. qingdynastin, qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av tranor i blommande trädgård. Längd på fat 37,6 cm.

Slitage, mistor, bränningssprickor, glasyrnagg. Terrin med en spricka som inte går igenom glasyren.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Slutpris
11 500
1 063
1 171
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (28 bud)
21 sep 20:18
11 500 SEK
21 sep 20:18
11 000 SEK
21 sep 20:18
10 500 SEK
21 sep 20:18
10 000 SEK
21 sep 20:18
9 200 SEK