1175395
SERVERINGSFAT, tre (2+1) stycken, kompaniporslin, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Serveringsfat, tre (2+1) stycken, kompaniporslin, qingdynastin, qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av tranor i blommande trädgård. En med motiv av fåglar i en blommande trädgård med växter, lingzhisvamp och blommor. Längd 29,5-33 cm.

Slitage, mistor, smärre glasyrnagg, smärre bränningssprickor.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Slutpris
16 500
1 525
1 680
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
20 sep 11:46
16 500 SEK
20 sep 11:46
16 000 SEK
20 sep 8:44
15 500 SEK
20 sep 3:36
15 000 SEK
20 sep 1:11
5 200 SEK