1139267
Oiva Toikka
(1931-2019)
2000
2000
2000
2000
2000
2000
2000
2000
2000

OIVA TOIKKA, ÅRSKUB, glas, signerad Oiva Toikka Nuutajärvi 2006, numrerad 477/2000.

Färgad glasformation omsluten av gjutet, klart glas. Sidorna slipade. Höjd 8 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
620
6 643
686
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (21 bud)
21 mar 19:38
620 EUR
10
21 mar 19:35
600 EUR
11
21 mar 19:35
586 EUR
10
21 mar 19:35
565 EUR
21 mar 19:32
545 EUR