1139268
Oiva Toikka
(1931-2019)
2000
2000
2000
2000
2000
2000
2000
2000
2000

OIVA TOIKKA, ÅRSKUB, glas, signerad Oiva Toikka, Nuutajärvi 1978, numrerad 876/2000.

Flerfärgad glasformation omsluten av gjutet, klart glas. Sidorna slipade. Etikettmärkt Nuutajärvi. Höjd ca 8 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
690
7 393
764
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (21 bud)
21 mar 19:25
690 EUR
21 mar 19:25
670 EUR
21 mar 19:24
650 EUR
21 mar 19:24
630 EUR
21 mar 19:21
610 EUR