1139297
Oiva Toikka
(1931-2019)
2000
2000
2000
2000
2000
2000
2000
2000
2000

OIVA TOIKKA, ÅRSKUB, glas, signerad Oiva Toikka Nuutajärvi 1992, numrerad 287/2000.

Glasformation i grönt och vitt omsluten av gjutet, klart glas. Sidorna slipade. Bär tillverkarens etikett. Höjd 8 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
450
4 799
500
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (12 bud)
21 mar 19:08
450 EUR
21 mar 19:07
430 EUR
21 mar 18:59
410 EUR
21 mar 18:59
405 EUR
21 mar 18:43
390 EUR