Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Smycken RingarHappy Jewels
1164921
RING, med oval fasettslipad ametist och blommor med briljantslipade diamanter och safirer
Ring, med oval fasettslipad ametist och blommor med briljantslipade diamanter och safirer.

18K guld. Stämplad MAND, Mandelstam. Diamanter totalt ca 0,20 ct. Ringstorlek 18. Vikt 5,3 gram.

En diamant med nagg

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Slutpris
4 400
416
462
Utropspris
5 500 SEK
Budhistorik (14 bud)
10
27 jul 2019 10:14
4 400 SEK
27 jul 2019 10:14
4 200 SEK
10
26 jul 2019 17:04
4 000 SEK
8
26 jul 2019 10:33
3 200 SEK
9
25 jul 2019 20:32
3 000 SEK