Bilden av Orienten – ur Peter Willborgs Samling

FRANS WILHELM ODELMARK, akvarell, signerad F.W. Odelmark.
Slutpris
2 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
EVA BONNIER, olja på uppfodrad duk.
Slutpris
46 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
HENRIC ANKARCRONA, olja på duk, signerad och daterad 1872.
Slutpris
50 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
GUILIO ROSATI, akvarell och täckvitt, signerad.
Slutpris
19 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR 1800/1900-TAL, olja på dubblerad duk.
Slutpris
3 733 SEK
Utropspris
5 000 SEK
RICHARD PHENE SPIERS, akvarell på papper, signerad.
Slutpris
3 667 SEK
Utropspris
4 000 SEK