1147588
Guilio Rosati
(1858-1917)
Guilio rosati, akvarell och täckvitt, signerad

GUILIO ROSATI, akvarell och täckvitt, signerad.

Lampsäljaren på maknaden. 45 x 30 cm.

Helhetsintrycket är gott. Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Peter Willborgs samling.

Cecilia Berggren
Cecilia Berggren
Specialist grafik, klassisk konst 1800/1900-tal
+46 (0)8 611 69 32

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
19 500
1 817
2 018
Utropspris
12 000 SEK
Budhistorik (19 bud)
12 maj 22:33
19 500 SEK
12 maj 22:33
19 000 SEK
12 maj 22:32
18 500 SEK
12 maj 22:32
18 000 SEK
12 maj 22:31
16 500 SEK