1141901
Tiina Nordström
(Född 1957)
Tiina nordstrÖm, konstglas, "knopp", signerad tiina nordström nuutajärvi 1996.

TIINA NORDSTRÖM, konstglas, "Knopp", signerad Tiina Nordström Nuutajärvi 1996.

Höjd 17,5 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Ur Tiina Nordströms samling.

"Fritt blåst glas". Arabia Museum 29.3-5.5 1996.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
200
2 132
221
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (2 bud)
7 apr 17:37
200 EUR
7 apr 17:08
185 EUR