1081756
HAKON AHLBERG & AXEL LARSSON, stolar, 6 st, Nordiska Kompaniet 1930/40-tal.
40 tal
40 tal
40 tal
40 tal
40 tal
40 tal
40 tal
40 tal

Stomme av bok. Sits och rygg klädda med läder och konstläder. Sitthöjd 44 cm.

Renoverad. Skador på klädseln.

Proveniens

Hovrätten för Västra Sverige.

Björk, Christian & Ericson, Eric (red.), Swedish modern, Orosdi-Back, Stockholm, 2018 s. 195.

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
9 800
913
1 014
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (27 bud)
9
26 maj 19:40
9 800 SEK
26 maj 19:40
9 600 SEK
26 maj 19:40
9 200 SEK
9
26 maj 19:40
9 000 SEK
26 maj 19:39
8 200 SEK