1147651
SKÅP, Swedish Modern, "Tahiti", Reiners Möbler, Mjölby, 1930-tal
SkÅp, swedish modern, "tahiti", reiners möbler, mjölby, 1930 tal

Fanerat med olika träslag, bl a björk och jakaranda. Rik dekor av intarsia. Dörrpar med bakomliggande hyllplan och lådor. Två lådor undertill. Bredd 121 cm, djup 42 cm, höjd 126 cm. Nyckel finns.

Ställvis slitage. Smärre fanerskador.

Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
14 000
1 305
1 449
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (23 bud)
26 maj 17:20
14 000 SEK
26 maj 11:02
13 500 SEK
26 maj 11:02
13 000 SEK
26 maj 11:02
13 000 SEK
26 maj 11:01
12 500 SEK