1155956
Wilhelm Kåge
(1889-1960)
Wilhelm kÅge, vas, farsta spirea, gustavsbergs studio 1954

WILHELM KÅGE, vas, Farsta Spirea, Gustavsbergs studio 1954.

Stengods, spolformad på fot, ristade dekor, blå och turkos glasyr. Signerad KÅGE y FARSTA och studiostämpel, höjd 9,5 cm.

Ytligt slitage.

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
4 400
412
455
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
26 maj 19:42
4 400 SEK
25 maj 23:07
4 200 SEK
18 maj 20:27
4 000 SEK
18 maj 16:55
500 SEK
18 maj 14:13
300 SEK