933719
Carl-Axel Acking
(1910-2001)
Carl axel acking, tillskriven, taklampa, böhlmarks, sverige 1940 tal

CARL-AXEL ACKING, tillskriven, taklampa, Böhlmarks, Sverige 1940-tal.

Mässing, tre ljuspunkter, perforerade skärmar, märkt i mässingen, justerbar höjd, diameter ca 55 cm.

Smärre slitage.

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 19

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
30 000 SEK