1144704
Akexandr Popov
(Född 1944)
Alexandr popov, assemblage/mobil, signerad och daterad 1990.

ALEXANDR POPOV, assemblage/mobil, signerad och daterad 1990.

"Гастроном" /(Mataffär). Målat trä och masonit. Påskrift "A.B. Popov Målning Installation 1990, Utställning Komsomolsky pr. 7-27". Längd 59 cm, högd ca 60 cm.

Smärre slitage.

Proveniens

Utrikeskorrespondenten, översättaren och författaren Hans Björkegrens samling.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 16

Slutpris
6 200
582
643
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
6 apr 21:43
6 200 SEK
6 apr 21:43
6 000 SEK
6 apr 21:43
6 000 SEK
6 apr 21:27
4 700 SEK
6 apr 21:09
4 500 SEK