1147087
Antoine Louis Barye, efter
(1796-1875)
Antoine louis barye, efter, skulptur, brons. höjd 35 cm, längd 42 cm

ANTOINE LOUIS BARYE, efter, Skulptur, brons. Höjd 35 cm, längd 42 cm.

"Lion et serpent". Stämpelsignerad A. Barye. Brunpatinerad brons. Längd 42, höjd 31, (inkl. stensockel 35 cm).

Slitage, smärre repor, patineringen något avnött. God kondition.

Lisa Gartz
Lisa Gartz
Specialist skulptur och äldre måleri
+46 (0)8 614 08 59

Slutpris
25 000
2 344
2 602
Utropspris
15 000 SEK
Budhistorik (29 bud)
22 apr 19:47
25 000 SEK
22 apr 19:47
24 000 SEK
22 apr 19:46
23 000 SEK
22 apr 19:45
22 000 SEK
22 apr 19:44
21 000 SEK